Dürüst İlkeli Anında Haber - KOSOVAHABER

E Hënë, 12 Prill 2021
Tahiri, përshëndet hyrjen në fuqi të marrëveshjesE Mërkurë 12 Gusht 2015 13:38Ministrja për Dialogun, Edita Tahiri, duke përshëndetur hyrjen në fuqi të kësaj marrëveshje, e ka falënderuar Grupin Punues për punën e palodhshme në arritjen e kësaj marrëveshje.më shumë
Malit të Zi nuk i jepet as një metër katrorQeveria e Kosovës , në mbledhjen e radhës të mbajtur sot, ka miratuar raportin e Komisionit...më shumë
Qeveria reagon: Jemi në nivel detyre për ruajtjen e rendit dhe sigurisëQeveria e Republikës së Kosovës ka reaguar lidhur me siç thotë pretendimet e prezantuara nga...më shumë
Kosova është e gatshme të arrestojë të dyshuarit e SpecialesMinistri i Punëve të Brendshme, Skënder Hyseni, ka mbajtur konferencë për shtyp, ku ka folur...më shumë
Haxhiu: Presim që Kushtetuesja të marrë vendimin e duhurTri deputetet e partive opozitare, nga VV-ja, AAK-ja dhe NISMA, përkatësisht Albulena Haxhiu, Teuta Haxhiu dhe...më shumë
Ligjet e Speciales ende nuk janë dërguar te PresidentjaDy ligjet e miratuara nga Kuvendi i Kosovës në procedurë të shpejtë në ditën e...më shumë
Rrezik nga izolimi i KosovësEurodeputeti, Eduard Kukan thotë se ekziston rrezik i madh nga izolimi i kosovarëve, si pasojë e...më shumë
Opozita atakon në dy pika amendamentin për SpecialenDo të kontestohet të martën procedura e miratimit, por edhe përmbajtja e amendamentit kushtetues...më shumë
Kosova e zhgënjyer me gërmimet në Novi PazarKomisioni Qeveritar për Persona të Pagjetur është shprehur i zhgënjyer me punimet që...më shumë
Krimet jashtë raportit të Martyt, t’i gjykojë KosovaKosova duhet të dëshmojë se është e aftë t’i gjykojë edhe vetë krimet e...më shumë
Përfundon e qetë protesta në MitrovicëKa përfunduar e qetë dha pa ndonjë incident protesta e nisur pak më herët para...më shumë
Lajçi e quan të tmerrshëm demarkacionin me Malin e ZiAnëtari i Komisionit shtetëror për shënjimin e vijës kufitare me Malin e Zi, Ali Lajçi,...më shumë
Gjuriq: Jemi të gatshëm për vazhdim bisedimesh me KosovënDrejtori i Zyrës për Kosovën në Qeverinë e Serbisë, Marko Gjuriq, ka thënë se...më shumë