Dürüst İlkeli Anında Haber - KOSOVAHABER

E Hënë, 25 Maj 2020
Pa Asociacionin, nuk largohet 'Parku i paqes'E Hënë 10 Gusht 2015 10:44Largimi i barrikadës së quajtur “Parku i paqes”, mbi lumin Ibër, i cili ndan jugun dhe veriun e Mitrovicës, është i varur ekskluzivisht nga themelimi i Asociacionit të Komunave Serbe, bëjnë të ditur zyrtarë serbë.më shumë
Thaçi negocion marrëveshjet për Gjykatën SpecialeMinistri i Jashtëm Hashim Thaçi është njeriu kryesor që do të merret me negocimin e...më shumë
Opozita, skeptike për “rrëzimin” e SpecialesTri subjektet politike, që përbejnë bllokun opozitar, “Vetëvendosja”, AAK-ja dhe...më shumë
BE: Ende ka kohë për zbatimin e Marrëveshjes për Lëvizje të LirëMarrëveshja për Lëvizje të Lirë në mes të Kosovës dhe Serbisë vazhdon...më shumë
Jahjaga priti në takim lamtumirës ambasadoren OzanPresidentja e Republikës së Kosovës, zonja Atifete Jahjaga priti sot në takim lamtumirës...më shumë
Jahjaga: KFOR-i e forcoi FSK-nëKomandanti i KFOR-it, Francesco Paolo Figliuolo, në fjalimin e tij të fundit në mandatin e tij në...më shumë
Agim Çeku: Emrat janë “Top sekret”, Gjykata Speciale është politike Agim Çeku flet se ka pasur shumë ankesa dhe presione Agim Çeku flet se ka pasur shumë ankesa dhe...më shumë
Beogradi: Ja cilët nga liderët kosovarë përfundojnë në burgVotimi i ndryshimeve të kushtetutës, të cilat hapën rrugën për formimin e Gjykatës...më shumë
Opozita çon në Kushtetuese Kuvendin për Gjykatën Speciale Opozita do të dërgojë në Gjykatë Kushtetuese vendimin e Kuvendit të Kosovës që i...më shumë
Gjykata Speciale e Kosovës, në janar 2016 ngrihen akuzat e para ndaj UÇKPas kompletimit të bazës kushtetuese dhe ligjore për krijimin e Gjykatës Speciale, tani Bashkimi...më shumë
Thaçi: Votimi i Speciales, dëshmi e partneritetit me botën demokratikeZëvendëskryeministri dhe Ministri i Punëve të Jashtme, Hashim Thaçi, thotë se pas...më shumë
Mustafa prezanton të arriturat e QeverisëKryeministri i Republikës së Kosovës Isa Mustafa do të prezantojë sot të arriturat e...më shumë
Zyrtare: Zbatimi i Policës Kosovë- Serbi nga 12 gushtiDelegacioni i Kosovës i udhëhequr nga ministrja, Edita Tahiri, mori pjesë në takimin e mbajtur...më shumë

Kategoritë