Dürüst İlkeli Anında Haber - KOSOVAHABER

E Hënë, 12 Prill 2021
Chiti: Italia e do Kosovën në BEE Premte 18 Shtator 2015 14:36Kosova gëzon përkrahje nga çdo përbërje e tij, ndërkaq takimet e deritashme Senat-Kuvend i Kosovës, dëshmojnë se Italia e do Kosovën në BE, deklaroi senatori italian, Vannino Chiti.më shumë
Obama: Mbesim të përkushtuar që të punojmë përkrah jushVlora Çitaku, tashmë edhe zyrtarisht është ambasadore e Republikës së Kosovës...më shumë
Ministri Yagcilar priti komandantin e KFOR-it turk, Saim BagciKomandanti i sapo emëruar i trupave ushtarake turke, që veprojnë në kuadër të KFOR-it,...më shumë
Lekaj: Opozita nuk do dhunëDeputeti nga radhët e AAK-së, Pal Lekaj, ka thënë se kryeministri Isa Mustafa nuk ka guxuar të...më shumë
Opozita nis peticion kundër marrëveshjes për “Zajednicën”Opozita kosovare, Lëvizja Vetëvendosje, Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës dhe Nisma...më shumë
Thaçi në Londër flet për “konsolidimin e shtetit të Kosovës”Ministri i Punëve të Jashtme i Kosovës Hashim Thaçi po qëndron në një vizitë...më shumë
FSK pjesëmarrëse në takimin e armatave të Adriatikut Në Ohër të Maqedonisë është hapur sot Samiti i shefave të shtatmadhorive të...më shumë
Bajrami në Amerikë merr përkrahje për përmirësimin e cilësisë në arsim Ministri i Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë, Arsim Bajrami takon zyrtarë të lartë në...më shumë
Beqiri: Në Kuvend vendos shumica, jo trimëriaShefi i Grupit parlamentar të Lidhjes Demokratike të Kosovës, Ismet Beqiri, ka komentuar sa i përket...më shumë
Thaçi: Zhvillimi ekonomik në fokus të QeverisëZëvendëskryeministri i Kosovës dhe ministri i Punëve të Jashtme, Hashim Thaçi, ka...më shumë
Haradinaj, Mustafës: Tërhiqe nënshkrimin, ndryshe s’ka normalitet në KosovëKryetari i AAK-së, si dhe deputet në Kuvendin e Kosovës, Ramush Haradinaj, ka kërkuar nga...më shumë
Ndërpritet seanca, Kryesia vendos të hënën për vazhdiminSabri Hamiti është kthyer në kryesimin e seancës së Kuvendit të Kosovës, për ta...më shumë
Tahiri: Serbia nuk po zbaton marrëveshjet e BrukselitMinistrja për Dialog në Qeverinë e Kosovës Edita Tahiri po merr pjesë në Konferencën...më shumë