Dürüst İlkeli Anında Haber - KOSOVAHABER

E Hënë, 12 Prill 2021
Isa Mustafa ka kërkuar që të mos raportojë sotE Enjte 17 Shtator 2015 12:55Kryeministri Isa Mustafa ka kërkuar nga kryetari i Kuvendit të Kosovës Kadri Veseli që pika ku duhet të diskutohet për marrëveshjet e Brukselit të shtyhet për 22 shtator.më shumë
Thaçi fton kryebashkiakun e Londrës të skijojë në BrezovicëZëvendëskryeministri Hashim Thaçi, ende pa filluar projekti për ndërtimin e qendrës...më shumë
Mustafa sot raporton në KuvendKuvendi i Republikës së Kosovës sot mban mbledhjen e parë për sesionin vjeshtor.më shumë
Kosova me përfaqësues në RACVIACMinistria e Punëve të Jashtme e Kosovës ka filluar procesin e dërgimit të diplomatëve si...më shumë
Qeveria miraton Strategjinë kundër radikalizmit dhe ekstremizmitQeveria e Kosovës ka miratuar Strategjinë për parandalimin e ekstremizmit të dhunshëm dhe...më shumë
Veseli: Kuvendi qe 14 vjet punon pa ligjSot është mbajtur tryezë diskutimi me partnerët dhe organizatat e shoqërisë civile...më shumë
Selimi priti konsullen e përgjithshme të Turqisë në PrizrenSelimi, ka pritur sot në një takim njoftues Selen Evcit, konsulle e përgjithshme e Republikës...më shumë
O’Conell: Britania e Madhe çdo herë do ta mbështes KosovënMbështetja e Britanisë së Madhe për Kosovën nuk kanë munguar asnjëherë dhe nuk...më shumë
Opozita e bashkuar për rrëzimin e QeverisëOpozita, në një konferencë të përbashkët kanë thënë se janë më...më shumë
Mustafa u kërkon ministrave eliminim të korrupsionitKryeministri Isa Mustafa në mbledhjen e Qeverisë kërkoi nga ministrat që të punojnë me...më shumë
Jahjaga: Serbia do ta njohë pavarësinë e KosovësPresidentja e Kosovës, Atifete Jahjaga ishte e ftuar në studion e “Top Show” në Top Channel. më shumë
Thaçi udhëtoi në vizitë zyrtare në BritaniZëvendëskryeministri i parë, njëherësh ministër i Punëve të Jashtme i...më shumë
Kosova gati për udhëtim pa vizaMinistri për Integrime Evropian, Bekim Ҫollaku ka deklaruar se Kosova është gati për...më shumë