Dürüst İlkeli Anında Haber - KOSOVAHABER

E Hënë, 12 Prill 2021
Demolli në Samitin Evropian të Mbrojtjes në BrukselE Mërkurë 16 Shtator 2015 08:22Ministri i Ministrisë për Forcën e Sigurisë së Kosovës (MFSK), Haki Demolli u nis sot për në Bruksel të Mbretërisë së Belgjikës për të marrë pjesë në punimet e Samitit të II-të Evropian të Mbrojtjes, që do të zhvillojë punimet më 16 dhe 17 shtator të vitit në vazhdim, organizuar nga Konferenca për Siguri e Mynihut.më shumë
Mesazhi i Mustafës për Ditën Ndërkombëtare të DemokracisëKryeministri i Republikës së Kosovës, Isa Mustafa, përmes një mesazhi, ka uruar qytetarët...më shumë
Zbogar për liberalizim të vizave: Po shihet dritë në fund të tunelitShoqëria civile ka dorëzuar peticionin me mbi 50 mijë nënshkrime te përfaqësuesi i...më shumë
Turqia e mbështet Kosovën për në UNESCOMinistri i Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Kujtim Shala, ka takuar sot Ambasadoren e re të Turqisë...më shumë
Veseli: Histori e vështirë e përpjekjeve të Kosovës për demokraciKryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli në Ditën ndërkombëtare të...më shumë
Thaçi: Serbia shkel Marrëveshjen e Brukselit me gjuhën që përdor ndaj KosovësZëvendëskryeministri dhe ministri i Jashtëm i Kosovës, Hashim Thaçi, i ka deklaruar të...më shumë
Kuvendi pritet të formojë 45 grupe të miqësisë Kuvendi i Kosovës pritet të formoj 45 grupe të miqësisë më shtete të ndryshme të...më shumë
Turqit kundër Asociacionit Themelimin e Asociacionit të Komunave Serbe në Kosovë nuk po e përkrahin komuniteti turk në...më shumë
Jahjaga takon drejtorin e CIA-s, diskutojnë për sigurinë në KosovëPresidentja e Republikës së Kosovës, Atifete Jahjaga është pritur nga drejtori i Agjencisë...më shumë
Tahiri: Më 28 shtator në Brukse diskutohen shkeljet e djeshmeMinistrja pa portofol dhe për Dialog me Serbinë , Edita Tahiri tha se për shkeljen e djeshme të...më shumë
Ministri i FSK-së priti komandantin e ri të KFOR-itMinistri i Ministrisë për Forcën e Sigurisë së Kosovës(MFSK) Haki Demolli ka pritur sot...më shumë
Ministri Hoti priti ambasadoren turkeMinistri i Financave Avdullah Hoti priti sot në takim ambasadoren e Republikës së Turqisë në...më shumë
Thaçi: Dhuna është e papranueshmeZëvendëskryeministri dhe ministri i Jashtëm, Hashim Thaçi, priti në një takim njoftues...më shumë