Dürüst İlkeli Anında Haber - KOSOVAHABER

E Mërkurë, 21 Prill 2021

Vetëvendosje pengon Thaçin të hyj në zyrën e Ashton

E Enjte 17 Janar 2013 14:31

Aktivistët e Lëvizjes Vetëvendosje janë duke protestuar para zyrës së Kathrin Ashton në Bruksel, kundër dialogut të Prishtinës e Beogradit.

Burime të Indeksonline kanë thënë se rreth 70 protestues të udhëhequr nga deputeti Afrim Hoti e kanë penguar delegacionin kosovar të hyjë në ndërtesë për tu takuar me me përfaqësuesit e Serbisë.

Protestën e konfirmojnë edhe zyrtarët e Vetëvendosjes në Prishtinë, por e mohojnë se e kanë penguar ekipin kosovar.

“Dhjetëra aktivist janë mbledh para zyrës së Kathrin Ashton dhe po protestojnë kundër dialogut. Ata do të qëndrojnë aty derisa të përfundoi takimi, përveç nëse nuk largohen nga autoritetet belge”, ka thënë Erzen Vraniqi i Vetëvendosjes.

Disa prej parullave ishin: "Jo negociata me zëdhënësin e Millosheviçit", "Jo ngeociata pa zbardhjen e fatit të pagjeturve",etj./Indeksonline/

Komento

500 Karakteriniz kaldi

Rregullat për komente

  1. Ju lutemi që të bëni përpjekje që komenti i juaj të përkoj me artikullin në fjalë.
  2. Gjatë komentimit ju lutemi që ti kushtoni kujdes edhe drejtshkrimit dhe gjuhës letrare.
  3. Gjithmonë mundohuni që të përdorni një stil më të butë.
  4. Nëse nuk i përmbaheni rregullave të sipërpërmendura atëherë redaktori i ueb faqes ka të drejtë që të mos e botoj komentin tuaj.