Dürüst İlkeli Anında Haber - KOSOVAHABER

E Marte, 13 Prill 2021

Kosova mbështet cilësimet e BE-së për Hezbollahun

E Marte 23 Korrik 2013 14:56

“Kosova mbështet vendimin e BE-së për futjen e Hezbollahut në listën e zezë. Ne fuqimisht i përkrahim partnerët tonë ndërkombëtar në luftën kundër terrorizimit”. Kështu shkruan sot në Twiter ministri i Jashtëm i Kosovës Enver Hoxhaj.

Bashkimi Evropian në fundjavë e shpalli organizatë terroriste lëvizjen myslimane Hezbollah dhe e akuzoi atë, ndër të tjera, edhe për mbështetje të regjimit të Asadit në Siri.
 

Komento

500 Karakteriniz kaldi

Rregullat për komente

  1. Ju lutemi që të bëni përpjekje që komenti i juaj të përkoj me artikullin në fjalë.
  2. Gjatë komentimit ju lutemi që ti kushtoni kujdes edhe drejtshkrimit dhe gjuhës letrare.
  3. Gjithmonë mundohuni që të përdorni një stil më të butë.
  4. Nëse nuk i përmbaheni rregullave të sipërpërmendura atëherë redaktori i ueb faqes ka të drejtë që të mos e botoj komentin tuaj.