Dürüst İlkeli Anında Haber - KOSOVAHABER

E Premte, 14 Maj 2021

Zëvendësi i Isa Mustafës në përkrahje të Ivanoviqit

E Premte 14 Gusht 2015 13:27

Zëvendëskryeministri i Kosovës nga radhët e Listës Serbe, Branimir Stojanoviq, ka qenë i pranishëm në protestën e organizuar në përkrahje të liderit të Iniciativës Qytetare ‘SDP’ Oliver Ivanoviq dhe të akuzuarit tjetër Dragolub Delibashiq.

Madje ai ka mbajtur edhe një fjalim para protestuesve duke u shprehur se kurrë nuk do ta lejnë vetëm Ivanoviqin, transmeton KosovaPress.

“Oliveri, por as edhe një serb tjetër nuk do të jetë në këtë pikë vetëm. Kurrë dhe asnjëherë”, tha Stojanoviq.

Protesta ku pretendohet të kenë marrë pjesë rreth 600 qytetarë të komunitetit serb ka nisur në orën 10:00 dhe ka përfunduar 30 minuta më vonë.

Ashtu edhe siç është nisur, protesta ka përfunduar e qetë. 

Komento

500 Karakteriniz kaldi

Rregullat për komente

  1. Ju lutemi që të bëni përpjekje që komenti i juaj të përkoj me artikullin në fjalë.
  2. Gjatë komentimit ju lutemi që ti kushtoni kujdes edhe drejtshkrimit dhe gjuhës letrare.
  3. Gjithmonë mundohuni që të përdorni një stil më të butë.
  4. Nëse nuk i përmbaheni rregullave të sipërpërmendura atëherë redaktori i ueb faqes ka të drejtë që të mos e botoj komentin tuaj.