Dürüst İlkeli Anında Haber - KOSOVAHABER

E Premte, 14 Maj 2021

Haliti: Çarja e koalicionit, shatërvan dëshirash

E Hënë 17 Gusht 2015 10:33

Anëtari i kryesisë së PDK-së, Xhavit Haliti i ka mohuar zërat për ndonjë krisje të mundshme të koalicionit qeverisës PDK-LDK.

Ai ka thënë se këto pretendime janë vetëm dëshire e njerëzve dhe subjekteve të caktuara politike.

Haliti është shprehur i habitur se dikush nga zyrtar të PDK-së e të LDK-së mund të flasin për përçarje, kurse krerët e dy partive të koalicionit vazhdimisht deklarohen se janë në të njëjtat pozicione.

Ai ka uruar të mos ketë ndarje të koalicionit por të ketë qeverisje PDK-LDK e cila do të jetë në fund e suksesshme dhe t’i shërbejë interesit qytetar. /Epoka e Re/

 

Komento

500 Karakteriniz kaldi

Rregullat për komente

  1. Ju lutemi që të bëni përpjekje që komenti i juaj të përkoj me artikullin në fjalë.
  2. Gjatë komentimit ju lutemi që ti kushtoni kujdes edhe drejtshkrimit dhe gjuhës letrare.
  3. Gjithmonë mundohuni që të përdorni një stil më të butë.
  4. Nëse nuk i përmbaheni rregullave të sipërpërmendura atëherë redaktori i ueb faqes ka të drejtë që të mos e botoj komentin tuaj.