Dürüst İlkeli Anında Haber - KOSOVAHABER

E Hënë, 12 Prill 2021

Opozita bojkoton mbledhjen e Kryesisë së Kuvendit!

E Marte 29 Shtator 2015 12:42

Lëvizja Vetëvendosje, Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës dhe Nisma kanë bojkotuar mbledhjen e Kryesisë së Kuvendit të Kosovës.

Në seancën e së enjtes të Kuvendit të Kosovës nuk do të jetë në rend dite raportimi i kryeministrit Mustafa lidhur me marrëveshjet e arritura në Bruksel, pasi një pjesë e kabinetit qeveritar ndodhet në New York.

Kështu njoftoi kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli pas mbledhjes së Kryesisë së Kuvendit. Veseli tha se nuk beson që opozita po bojkoton Kryesinë. /Telegrafi/

Komento

500 Karakteriniz kaldi

Rregullat për komente

  1. Ju lutemi që të bëni përpjekje që komenti i juaj të përkoj me artikullin në fjalë.
  2. Gjatë komentimit ju lutemi që ti kushtoni kujdes edhe drejtshkrimit dhe gjuhës letrare.
  3. Gjithmonë mundohuni që të përdorni një stil më të butë.
  4. Nëse nuk i përmbaheni rregullave të sipërpërmendura atëherë redaktori i ueb faqes ka të drejtë që të mos e botoj komentin tuaj.